Memoriál československých parašutistů 2016 - 43vpr

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Memoriál československých parašutistů 2016

AKCE S VEŘEJNOSTÍ

Chceme Vás pozvat na již 5. ročník Memoriálu Československých parašutistů pořádaný 43.výsadkovým praporem nejen na připomenutí praskupiny Tungsten (kapitán Pernický a rotmistr Musil), ale i všech ostatních.


KDY:
12.11.2016 v 7:30 - 13.11.2016 do 12:00 hod
KDE: letiště Chrudim

Stejně jako v minulých ročnících pořádáme pochod ve dvou kategoriích:

1. 70 km
pochod družstev, přihlášky viz   ZDE

2.
35 km pochod jednotlivců, přihlášky viz ZDE

3. Informace o pochodu  ZDE

Zveřejňujeme seznam řádně přihlášených a zaplacených účastníků pochodu. Zahájení 5. ročníku Memoriálu Československých parašutistů je pro všechny účastníky stejné, tedy v 7:30. Uvedené startovní časy jsou orientační, z organizačních důvodů může dojít k drobným časovým posunům. V případě jakýchkoliv změn v družstvech či u jednotlivců se obracejte na pochod70@seznam.cz, kde budou Vaše dotazy, žádosti či prosby vyřešeny. Z důvodu urychlení procesu kontroly přítomnosti a vydávání mapových podkladů v den konání akce si zapamatujte startovní číslo svého družstva, v případě jednotlivců své osobní startovní číslo!


seznam účastníků na 35 km     *      
seznam účastníků na 70 km


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Přihlášky a platby zaslat nejpozději do 21. října.Na později zaslané již nebude brán zřetel.


Shrnutí historie paraskupiny TUNGSTEN
:

Byla vysazena 21. 12. 1944 ve 22.00 hodin u Libenic mezi Kolínem a Kutnou Horou. Následující den po orientaci v terénu se vydali na cestu do operačního prostoru u Hlinska. Sedm dní trval jejich stokilometrový pochod ve sněhových závějích s omrzlinami na nohou a obličeji. Při síle je držela chlapská vůle, vědomí vojenské povinnosti a kilo čokolády. 29. 12. 1944 konečně dosáhli cíle a smluveným heslem se ohlásili na záchytné adrese u Musilů. Po ošetření jídle prospali téměř 40 hodin.

Všechy další informace viz obrázkové plakátky viz níže. Pochod bude zahájen jako každý rok seskoky výsadkářů na letišti Chrudim.

Budeme se na Vás těšit a "Pot šetří krev!"


 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky