Vzpomínáme - 43vpr

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínáme

O NÁS
 

pprap. Nikolaj Martynov
* 29.10.1979 - † 3.5.2007

K 43.vmpr nastoupil 1.10.1999 a od základních funkcí se vypracoval na příslušníka průzkumné čety.
Absolvoval tyto zahraniční operace :

° Duben 2000 až říjen 2000 SFOR
° Září 2002 až duben 2003 KFOR
° Červenec 2005 až leden 2006 KFOR

Jeho poslední zahraniční operace –ISAF Afganistan, byla současně i první bojovou.
Ta se mu 3. května 2007 stala osudnou – zahynul při plnění bojového úkolu.

 

nrtm. Lukáš Syruček
* 14.5.1979 - † 28.1.2009

K 43.vmpr nastoupil 1.2.2008 ve funkci starší specialista 1vr.
Absolvoval tyto zahraniční operace:

° Leden 2007 až červenec 2007 KFOR

Zemřel tragicky při plnění vojskových padákových zkoušek.

 

rtn. Václav Lemberger
* 9.11.1984 - † 17.2.2010

K 43.vmpr nastoupil 1.9.2008 na funkci střelec 3 vr. Zemřel tragicky při plnění seskokové řady.



 

des. Jiří Stejskal
* 3.11.1982 - † 28.6.2013

K 43.vmpr nastoupil 1.7.2003 na funkci řidič velitelského družstva na 3 vr.
Absolvoval tyto zahraniční operace:

° Září 2009 až únor 2010 ISAF PRT LOGAR
° Srpen 2011 až únor 2013 ISAF PRT LOGAR

Zemřel při plnění služebních poviností.


 

des. Jan Kloz
* 26.11.1981 - † 9.9.2013

K 43.vmpr nastoupil 1.10.2008 a od základních funkcí se vypracoval na funkci odstřelovač na 1 vr.
Absolvoval tyto zahraniční operace:

° Únor 2011 až srpen 2011 ISAF PRT LOGAR

Zemřel při plnění služebních poviností.


 

štábní praporčík i.m. Ivo Klusák
* 15.09.1980 - † 8.7.2014

K 43. vpr nastoupil 1.7.2000 na funkci starší operátor velitelského družstva 2. výsadkové roty.
Absolvoval tyto zahraniční operace:

° Září 2002 - duben.2003 Kosovo Force
° Červenec 2005 - leden 2006 Kosovo Force
° Srpen 2007 - prosinec 2007 ISAF- Provinční rekonstrukční tým Fayzabad
° Březen 2009 - září 2009 Provincial Reconstruction Team Logar
° Únor 2011 - srpen 2011 Úkolové uskupení AČR ISAF - Jednotka PRT Logar
° Březen 2014 - červenec 2014 Úkolové uskupení AČR ISAF - strážní rota BAF

Zemřel při sebevražedném útoku atentátníka, v rámci plnění úkolů v zahraniční operaci.



 

štábní praporčík i.m. Libor LIGAČ
*15.10.1981 - † 8.7.2014

K 43. vpr nastoupil 1.10.2006 na funkci starší střelec 2. výsadkového družstva 2. výsadkové roty.
Absolvoval tyto zahraniční operace:

° Červenec 2011 - únor 2012 Úkolové uskupení AČR ISAF - Jednotka PRT Logar
° Duben 2014 - červenec 2014 Úkolové uskupení AČR ISAF - strážní rota BAF


Zemřel při sebevražedném útoku atentátníka, v rámci plnění úkolů v zahraniční operaci.




 

štábní praporčík i.m. Jan ŠENKÝŘ
* 08.11.1975 - † 8.7.2014

K 43. vpr nastoupil 1.4.2011 na funkci starší řidič čety zbraní 2. výsadkové roty.

° Duben 2014 - červenec 2014 Úkolové uskupení AČR ISAF - strážní rota BAF.


Zemřel při sebevražedném útoku atentátníka, v rámci plnění úkolů v zahraniční operaci.



 

štábní praporčík i.m. Jaroslav LIESKOVAN
* 14.01.1975 - † 14.7.2014

K 43. vpr nastoupil 4.11.1995 a od základních funkcí se vypracoval na funkci
zástupce velitele čety 1. družstva. AGS čety zbraní 2. vr

° Prosinec 1997 - srpen 1998 Stabilisation Force
° Duben 2000 - říjen 2000 Stabilisation Force
° Září 2002 - duben 2003 Kosovo Force
° Červenec 2005 - leden 2006 Kosovo Force
° Duben 2007 - srpen 2007 ISAF - Provinční rekonstrukční tým Fayzabad
° Březen 2009 - září 2009 Provincial Reconstruction Team Logar
° Září 2010 - květen 2011 Úkolové uskupení AČR ISAF - Jednotka OMLT
° Březen 2014 - červenec 2014 Úkolové uskupení AČR ISAF - strážní rota BAF


Zemřel na následky těžkého zranění po sebevražedném útoku atentátníka, v rámci plnění úkolů v zahraniční operaci.



 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky